logo Robson Instalacje

Biały montaż

Biały montaż to umowne określenie montażu wyposażenia łazienki lub kuchni. W tej usłudze oferujemy między innymi montaż umywalki, wanny, toalety, a także ceramiki i armatury kończącej instalacje zimnej i ciepłej wody w konkretnych punktach poboru wody. Prace te wykonujemy z dużą precyzją i starannością nie tylko ze względu na wizualny wygląd, a także na wygodę i Twoje bezpieczeństwo.

W praktyce biały montaż głównie obejmuje:

Montaż baterii łazienkowej

W zależności od ułożenia rur doprowadzających wodę stosujemy baterie ścienne lub stojące. Na koniec sprawdzamy szczelność zamontowanej baterii poprzez puszczenie mniejszego, a następnie intensywnego strumienia wody.

Montaż WC podtynkowego

Zestaw toaletowy podtynkowy jest wygodny i łatwy do wyczyszczenia. Najważniejsze jest ustawienie pionu i poziomu stelaża, który później zostaje zabudowany płytami gipsowymi. Na koniec przeprowadzamy test szczelności, aby nie doprowadzić do przemoczenia podłogi lub ściany. Ważne, aby glazurę układać dopiero po zamontowaniu WC.

Montaż brodzika i kabiny prysznicowej

Montujemy podstawę czyli brodzik i syfon, gdyż to dzięki nim odbywa się prawidłowy odpływ wody. Obudowę zakładamy po nałożeniu silikonu. Kabinę prysznicową montujemy bezpośrednio do ściany za pomocą listwy montażowej. Ostatnią czynnością jaką wykonujemy jest pokrycie miejsc, w których może powstawać pleśń przez kontakt z wodą.

Część prac możesz wykonać samodzielnie. Zamontowanie baterii łazienkowej lub kuchennej nie jest niczym trudnym. Większość instalacji jest intuicyjna więc nawet bez użycia instrukcji obsługi poradzisz sobie. Zabezpiecz także wszystkie baterie przed zniszczeniem lub uszkodzeniem. Pamiętaj jednak, że źle założona bateria, silikon niedopasowany do tego rodzaju montażu może skutkować koniecznością wezwania fachowca, a koszty naprawy mogą być wysokie. Może lepiej zadzwoń do Nas i niczym się nie przejmuj.

Podczas realizacji usługi białego montażu do naszych zadań należy także wybranie odpowiednich silikonów, fug, zapraw i uszczelek, które użyjemy w łazience lub w kuchni. Podłączamy wszystkie baterie oraz elementy poboru zimnej i ciepłej wody. Wszystko robimy tak, aby było bezpieczne, funkcjonalne oraz estetyczne- niewidoczne gołym okiem.
Biały montaż oferujemy na terenie miast Kraków, Skała i ich okolic.

Skontaktuj się i zamów biały montaż w swoim domu lub firmie!