logo Robson Instalacje

Instalacje c.o.

Jednym z najczęściej wybieranych przez klientów sposobów na ogrzewanie domu jest instalacja centralnego ogrzewania. Jest to kocioł z systemem rur i grzejników, które rozprowadzają ciepło po wszystkich pomieszczeniach za pomocą przepływającej rurami gorącej wody. Jeśli masz zamontowany piecyk gazowy lub grzejnik elektryczny ogrzejesz tylko pomieszczenie, w którym on się znajduje. Jeśli zdecydujesz się zainstalować centralne ogrzewanie będziesz mógł ogrzać wszystkie pomieszczenia, w których zamontowana jest instalacja. Jeśli będziesz miał przygotowany projekt instalacji grzewczej będziemy mogli szybciej zabrać się do pracy oraz policzyć koszty wykonanych prac.

Rodzaje połączeń

Instalacja c.o. polega na ogrzewaniu całego budynku. Możliwości jest wiele. W zależności od tego jakiego rodzaju paliwa używasz oraz jakie posiadasz elementy systemu grzewczego wyróżniamy kilka rodzajów podłączeń:

Instalacja grawitacyjna centralnego ogrzewania

Wykorzystujemy zmiany gęstości wody wywołaną zmianą temperatury. Używamy rozdziału górnego jeśli instalacja założona jest od poddasza w dół, natomiast rozdział dolny instalujemy jeśli instalacja jest rozprowadzona z dołu ku górze.

Instalacja pompowa centralnego ogrzewania

Wykorzystujemy pompy obiegowe wyróżniając otwarty lub zamknięty system spalania.

Instalacja ogrzewania płaszczyznowego

Wyróżnia się ogrzewanie podłogowe, ścienne i sufitowe. Bardzo często łączymy ją z tradycyjnym ogrzewaniem grzejnikowym.

Ciepło do mieszkania dostarczamy za pomocą gorącej wody, która płynie w rurach i grzejnikach. Gorąca woda wytwarzana jest w kotle centralnego ogrzewania i rurami doprowadzana do grzejników podłączonych do instalacji. Przed założeniem pieca pamiętaj także o przewodzie kominowym, dzięki któremu uboczne efekty spalania wydostają się na zewnątrz.

Nasza firma zajmuje się zakładaniem całej instalacji centralnego ogrzewania zaczynając od założenia pieca przez montaż grzejników, ich podłączenie oraz kompleksowe sprawdzenie całej instalacji. Oferujemy także odpowietrzanie grzejników oraz ich naprawę i wymianę. Dopasujemy także rodzaj ogrzewania do Twojego domu. Dzięki doświadczeniu zdobytemu przez lata oferujemy profesjonalne podejście do każdego klienta oraz niezbędne informacje dotyczące prawidłowego użytkowania kotła centralnego ogrzewania.

Jeśli nie wiesz jaką instalację centralnego ogrzewania najlepiej zamontować w swoim domu zadzwoń do nas. Przyjedziemy, przedstawimy Ci najkorzystniejsze produkty oraz ich zalety i wady, a wybór będzie znacznie łatwiejszy.
Montaż instalacji c.o. (centralnego ogrzewania) oferujemy na terenie miast Kraków, Skała i ich okolic.

Skontaktuj się i zamów wycenę swojej instalacji centralnego ogrzewania!