logo Robson Instalacje

Instalacje wodno -
kanalizacyjne

Instalacja wodno- kanalizacyjna to układ przewodów, który zaopatruje budynki
w ciepłą i zimną wodę. Dzięki prawidłowo zamontowanej instalacji wodno- kanalizacyjnej będziesz miał stały dostęp do wody, a także odprowadzenie ścieków do rur kanalizacyjnych.

Instalacja wodna to układ przewodów doprowadzający wodę ze studni lub wodociągu do grzejników, zlewów i spłuczek toaletowych w Twojej łazience. Instalacja wodna doprowadza wodę do wszystkich punktów poboru wody.

Instalacja kanalizacyjna odprowadza nieczystości komunalne, zanieczyszczoną
i opadową wodę do rur kanalizacyjnych.

Instalacje wodne dzielimy na:

  • instalację wodociągową wewnętrzną, którą prowadzimy wewnątrz budynku
  • instalację wodociągową zewnętrzną, którą prowadzimy z zewnątrz budynku
  • sieci wodociągowe

Instalację wodną tworzymy zazwyczaj z metalu (miedzi, stali odpornej na korozję) lub z tworzyw sztucznych (PVC-C, PP-B, PE-X). Najczęściej jednak wybieramy do montażu rury z PCV, gdyż posiadają one największą trwałość. Rury montujemy na dwa sposoby:

  • układ rozdzielaczowy- do głównego przewodu montujemy rozdzielacz, który zasila każdy element poboru wody
  • układ trójnikowy- podłączamy bezpośrednio rury z przewodu głównego do każdego elementu poboru wody w domu.

Instalacja kanalizacyjna pozwala na odprowadzenie zanieczyszczeń do pionów kanalizacyjnych. Do jej założenia używamy najczęściej rur z miedzi lub tworzywa sztucznego PCV. Dodatkowo zakładamy także rewizje, syfony, wywiewki wentylacyjne, wpusty podłogowe, które znacząco wpływają na funkcjonowanie Twojej instalacji.

Jeśli nie posiadasz przyłącza kanalizacji do sieci kanalizacyjnej musisz zbudować przydomową oczyszczalnię lub szambo, do którego będziesz odprowadzać ścieki. Połączenie kanalizacji i szamba należy także do naszych usług.

Po każdym podłączeniu instalacji wodno- kanalizacyjnej przeprowadzamy odpowiednią kontrolę, aby po założeniu nie trzeba było jej zdejmować. Elementy armatury (baterii, naczyń zbiorczych czy zaworów) dokonujemy po uprzednim sprawdzeniu instalacji. W celu jej dokładnego sprawdzenia wykonujemy:

  • próbę wstępną - dwukrotnie w odstępie 10 minutowym
  • próbę zasadniczą - przez około 2 godziny.

Jeśli obie próby przebiegły pomyślnie sporządzamy potrzebny protokół, który jest Ci potrzebny do zakończenia budowy.

W naszej ofercie znajdziesz wykonanie instalacji wodno- kanalizacyjnej, dobór odpowiednich elementów, podłączenie instalacji do każdego poboru wody, a także dokładne sprawdzenie jej szczelności oraz potwierdzenie jej wykonania specjalnym protokołem.

Instalacja grawitacyjna
centralnego ogrzewania

Wykorzystujemy zmiany gęstości wody wywołaną zmianą temperatury. Używamy rozdziału górnego jeśli instalacja założona jest od poddasza w dół, natomiast rozdział dolny instalujemy jeśli instalacja jest rozprowadzona z dołu ku górze.

Instalacja pompowa centralnego ogrzewania

Wykorzystujemy pompy obiegowe wyróżniając otwarty lub zamknięty system spalania.

Instalacja ogrzewania płaszczyznowego

Wyróżnia się ogrzewanie podłogowe, ścienne i sufitowe. Bardzo często łączymy ją z tradycyjnym ogrzewaniem grzejnikowym.

Ciepło do mieszkania dostarczamy za pomocą gorącej wody, która płynie w rurach i grzejnikach. Gorąca woda wytwarzana jest w kotle centralnego ogrzewania i rurami doprowadzana do grzejników podłączonych do instalacji. Przed założeniem pieca pamiętaj także o przewodzie kominowym, dzięki któremu uboczne efekty spalania wydostają się na zewnątrz.

Nasza firma zajmuje się zakładaniem całej instalacji centralnego ogrzewania zaczynając od założenia pieca przez montaż grzejników, ich podłączenie oraz kompleksowe sprawdzenie całej instalacji. Oferujemy także odpowietrzanie grzejników oraz ich naprawę i wymianę. Dopasujemy także rodzaj ogrzewania do Twojego domu. Dzięki doświadczeniu zdobytemu przez lata oferujemy profesjonalne podejście do każdego klienta oraz niezbędne informacje dotyczące prawidłowego użytkowania kotła centralnego ogrzewania.

Jeśli nie wiesz jaką instalację centralnego ogrzewania najlepiej zamontować w swoim domu zadzwoń do nas. Przyjedziemy, przedstawimy Ci najkorzystniejsze produkty oraz ich zalety i wady, a wybór będzie znacznie łatwiejszy.
Montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej oferujemy na terenie miast Kraków, Skała i ich okolic.

Skontaktuj się i zamów wycenę montażu instalacji wodno-kanalizacyjnej!