logo Robson Instalacje

Klimatyzacja

Klimatyzacja to najprostszy i coraz tańszy sposób na zapewnienie optymalnych warunków temperaturowo – wilgociowych w Twoim domu. Jeśli przebywasz długo w jednym pomieszczeniu zastanów się nad wyborem klimatyzatora, który ochłodzi Twoje mieszkanie latem, a ogrzeje zimą.

Klimatyzacja będzie dobrym wyborem jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich choruje na astmę lub alergię. Dzięki filtrowi założonemu w klimatyzatorze powietrze zostaje przefiltrowane i pozbawione kurzu, pyłów i alergenów. Jeśli jednak chcesz zapobiec powstawaniu choroby także warto rozważyć założenie klimatyzacji.

Ogrzewanie mieszkania klimatyzacją w okresie jesiennym lub wiosennym jest energooszczędne i bardzo wygodne. Spełnia wszystkie podstawowe funkcje dotyczące ogrzewania pomieszczenia. Dodatkowo jako ogrzewanie elektryczne jest ono ekologiczne i przyjazne środowisku. Używanie klimatyzacji jako grzejnika elektrycznego zamiast tradycyjnego ogrzewania elektrycznego jest znacznie tańsze. Jednak klimatyzacja nie sprawdza się jako ogrzewanie podczas większych mrozów.

Rodzaje klimatyzacji

Wyróżniamy kilka rodzajów klimatyzatorów:

Przenośnie

montujemy głównie w blokach, gdzie założenie stałego klimatyzatora staje się niemożliwe

Split

montujemy w domach jednorodzinnych składające się z części wewnętrznej i zewnętrznej

Multisplit

montujemy w domach jednorodzinnych, ale do jednostki zewnętrznej podłączone jest kilka urządzeń wewnętrznych, które umieszczamy w różnych pomieszczeniach

Serwis klimatyzacji

Serwis klimatyzacji to bardzo ważna sprawa. Pamiętaj zatem o regularnych przeglądach. Warto zlecić serwis klimatyzacji nam, a gwarantujemy, że będziesz mógł cieszyć się sprawną klimatyzacją przez cały rok. Podczas serwisu klimatyzacji:

  • myjemy i dezynfekujemy filtry jednostki wewnętrznej, a następnie odgrzybiamy i dezynfekujemy parownik jednostki wewnętrznej;
  • następnie sprawdzamy wszystkie funkcje urządzenia i dokładnie czyścimy jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną.
  • kolejnym etapem jest czyszczenie skraplacza jednostki zewnętrznej.
  • sprawdzamy także ilość czynnika w układzie i połączeń elektrycznych, a także mocowanie całego urządzenia.

Po przeprowadzeniu serwisu klimatyzacji masz pewność, że jakość powietrza w Twoim mieszkaniu jest prawidłowa i możesz cieszyć się świeżym powietrzem bez kurzu.

Jeśli nie wiesz jaki model klimatyzatora wybrać zadzwoń do nas! Obliczymy jaką moc musi mieć, aby w pełni spełniać Twoje wymagania. Podpowiemy jaki model wybrać i w jaki sposób dbać o jego żywotność, a w razie serwisu lub naprawy służymy swoją wiedzą i doświadczeniem.
Oferujemy montaż klimatyzacji a także serwis, przeglądy naprawy klimatyzatorów już zamontowanych. Montaż klimatyzacji wykonujemy na terenie miast Kraków, Skała i ich okolic.

Zwiększ swój komfort i zadbaj o zdrowie. Zamów profesjonalny montaż klimatyzacji!