logo Robson Instalacje

Montaż kotłów gazowych

Zakres czynności jakie wykonujemy podczas instalacji kotła gazowego zależy przede wszystkim od tego czy instalujemy go w modernizowanym budynku czy zakładamy nową instalację. Ma to także znaczący wpływ na koszty wykonania tej usługi.

Kotły gazowe dzielimy na cztery grupy:

  • do 30 kW
  • 30- 60 kW
  • 60- 2000 kW
  • powyżej 2000 kW

Kotły gazowe montujemy z najwyższą starannością. W nowych budynkach:

  • w pierwszej kolejności zawieszamy i ustawiamy kocioł na odpowiedniej wysokości i podłączamy do instalacji gazowej i centralnego ogrzewania;
  • jeśli trzeba zakładamy zasobnik ciepłej wody i doprowadzamy do niego rury z zimną i ciepłą wodą;
  • podłączamy przewody powietrzno- spalinowe;
  • dokonujemy sprawdzenia całej instalacji.

Jeśli mieszkasz już w domu i chcesz wymienić kocioł gazowy wypłukujemy rury przed zamontowaniem kotła. Czynność tą wykonujemy kilkakrotnie w celu dokładnego wypłukania zanieczyszczeń. Dzięki temu zwiększamy jakość wody oraz przepustowość rur.

Wymiary pomieszczenia

Pomieszczenie, w którym chcesz zamontować kocioł gazowy powinno wynosić co najmniej 2,2 m wysokości. Jeśli budynek powstał przez 2002r. dopuszczalna jest wysokość 1,9 m. Jeśli decydujesz się na montaż kotła atmosferycznego pomieszczenie powinno mieć co najmniej 8m2, jeśli wybrałeś kocioł turbo lub kondensacyjny wymiar pomieszczenia to minimalnie 6,5m3.

Wentylacja pomieszczenia

W pomieszczeniach, w których mamy zainstalować urządzenia gazowe musimy także zadbać o odpowiednią wentylację. Kratka wywiewna musi być założona pod sufitem, a otwór nawiewny bezpośrednio z zewnątrz. Oba te otwory muszą mieć co najmniej 200cm2. Przewody kominowe wentylacyjne muszą mieć przekrój 0,016m2. W pomieszczeniach, w których znajduje się urządzenie z otwartą komorą spalania nie instalujemy mechanicznych wentylatorów wyciągowych. Pamiętaj zatem, aby odpowiednio przygotować pomieszczenie do zainstalowania kotła gazowego.

Odprowadzanie spalin w kotle gazowym

Prawidłowe odprowadzenie spalin przy używaniu kotła gazowego jest bardzo ważne. Nawiewy powietrza zawsze muszą być drożne. Zbyt mała ilość prowadzi do niepełnego spalania gazu, powstawania czadu i obniżenia sprawności kotła gazowego. Kotły turbo i kondensacyjne dopuszczane są do montażu w domach, gdyż posiadają niezależny system powietrzno- spalinowy.

Jeśli zdecydowałeś się na montaż kotła gazowego, a nie wiesz czy Twoje pomieszczenie spełnia wymagania oraz czy jest odpowiednio przygotowane do montażu takiego pieca zadzwoń do Nas. Przyjedziemy i sprawdzimy wszystkie wymagane elementy, zamontujemy kocioł gazowy oraz sprawdzimy szczelność instalacji w trosce o Twoje bezpieczeństwo i Twoich bliskich.

Oferujemy montaż kotłów gazowych na terenie miast Kraków, Skała i ich okolic.

Zadzwoń i zamów profesjonalny montaż kotła gazowego! Jesteśmy tu dla Ciebie!