logo Robson Instalacje

Montaż kotłów
olejowych

Olej opałowy wykorzystywany jest do ogrzewania każdego rodzaju domów jednorodzinnych, które nie są podłączone do sieci gazu ziemnego.

Kotły olejowe współpracują z instalacjami ogrzewania o niskiej i wysokiej temperaturze zasilania. Montaż kotłów olejowych przeprowadzam w domach częściowo podpiwniczonych, w których została wygospodarowana kotłownia i magazyn oleju. Zabezpieczam także piec olejowy w odpowiedni sposób, aby nie dopuścić do niebezpieczeństwa. Średnia sprawność kotłów olejowych wynosi od 92% do 94,5%- im niższa tym większe zużycie paliwa.

Rodzaj kotłów olejowych

Kupując kocioł olejowy dokonujesz wyboru na wiele lat. Zastanówmy się zatem jaki z nich będzie dla Ciebie najlepszy.

Istnieje kilka rodzajów kotłów olejowych:

Kotły jednofunkcyjne

ogrzewają wodę do ogrzewania

Kotły dwufunkcyjne

ogrzewają wodę i pomieszczenie

Kotły kondensacyjne

odzyskują ciepło ze skroplonej pary wodnej

Dodatkowo w kotłach olejowych montuję palniki nadmuchowe nazywane także wentylatorami. W palnikach tego rodzaju ciśnienie powietrza
i oleju jest regulowana i ogranicza emisję szkodliwych związków. Dzięki temu Twój dom stanie się ekologiczny.

Gdy zamontuję piec wykonuję także instalację wykonaną z rur metalowych o długości 1-2 metrów. Dzięki niej Twoja instalacja z tworzywa sztucznego jest zabezpieczona przed starzeniem się rur i powstawaniem korozji. Dodatkowo instaluję także zawór trójdrogowy, który miesza wodę wychodzącą z kotła z wodą powracającą do kotła.

Montaż kotłów olejowych wykonuję bardzo dokładnie, gdyż ma ona służyć przez wiele lat. Dodatkowo montuję także sterownik do instalacji całym ogrzewaniem.

Najłatwiejszym i najtańszym rozwiązaniem na sterowanie ogrzewaniem jest sterowanie kotła w zależności od temperatury. Montuję także regulator temperatury w danym pomieszczeniu, który pozwala na jej idealne ustawienie. Do tego wykorzystuję zegary z różnymi programami: dobowymi lub tygodniowymi. Dzięki użyciu zegara masz możliwość kontrolować zużycie oleju podczas pracy kotła.

Nasza firma specjalizuje się w montażu kotłów olejowych w domach jednorodzinnych. Dobieramy rodzaj kotła do potrzeb ogrzania całego domu, montujemy odpowiednie urządzenia zabezpieczające kotły olejowy, a także wykonujemy ich drobne naprawy. Kotły olejowe montujemy na terenie miast Kraków, Skała i ich okolic.

Zadzwoń i zamów montaż kotła olejowego! Gwarantujemy profesjonalny, bezpieczny montaż takiego kotła!