logo Robson Instalacje

Montaż podgrzewaczy wody

Proces podgrzewania wody polega na magazynowaniu i podgrzewaniu wody. Przy użyciu podgrzewacza pojemnościowego(np. bojlera) możesz używać ciepłą wodę w różnych pomieszczeniach na raz. Dołączony do podgrzewacza termostat pozwala na utrzymywanie odpowiedniej temperatury wody oraz ogrzanie jej, gdy temperatura spadnie poniżej wcześniej wyznaczonej.

Urządzenie pojemnościowe ciśnieniowe wykonane jest ze stali odpornej na korozję. Można zamontować je pionowo oraz poziomo. Zbiorniki posiadają dodatkowe zawory zabezpieczające je przed uszkodzeniem przez wzrastające ciśnienie wewnątrz zbiornika. Temperatura wewnątrz zbiornika nie powinna przekraczać 80°C, a ich moc sięga do 2 kW.

Podgrzewacze gazowe zbudowane są z komory spalania (w której znajduje się palnik gazowy), a także komory spalania (odprowadza spaliny). Zasilanie tych urządzeń możliwe jest dzięki podłączeniu gazu ziemnego lub płynnego. Pojemność gazowych podgrzewaczy wody mają pojemność od 80 do 200 litrów, a ich maksymalna moc wynosi 10 kW.

Ogrzewacze przepływowe

Przepływowe podgrzewacze wody uruchamiają się dopiero, gdy przepływa przez nie woda. Ilość energii elektrycznej lub gazowej wykorzystanej do podgrzania wody określa nam ilość ciepłej wody potrzebnej w danej chwili. Zakręcenie kranu wyłącza ogrzewacz powodując, że woda między nimi nie będzie podgrzewana. Zatem musi upłynąć chwila, aby woda została ponownie ogrzana.

Głównym elementem przepływowego podgrzewacza wody jest grzałka. Drut oporowy zanurzony w wodzie ogrzewa ją przekazując jej ciepło. Przez ogrzewanie drutu zwiększa się jego objętość co uniemożliwia osadzanie się na nim kamienia. Do zasilania przepływowego ogrzewacza wody wykorzystuje się gaz ziemny lub płynny. Podgrzewacze z otwartą komorą spalania muszą być podłączone do komina. Podgrzewacze z zamkniętą komorą spalania pobierają powietrze potrzebne do spalania z zewnątrz budynku. Dzięki temu odprowadzają spaliny na zewnątrz. Przepływowe podgrzewacze wody osiągają moc od 3 kW do 20 kW.

Zastosowanie podgrzewaczy wody

Przy zastosowaniu otwartych podgrzewaczy można zamontować je bezpośrednio przy kranie. Nie zajmują wiele miejsca i doskonale sprawdzają się w warunkach domowych.

Podgrzewacze ciśnieniowe mają większą pojemność i podgrzewają wodę dla kilku źródeł wody jednocześnie.

Podgrzewacze jednopunktowe montuje się przy każdym kranie lub umywalce. Warto założyć je w przypadku, gdy miejsca dostępu wody są od siebie znacznie oddalone.

Podgrzewacze wielopunktowe montuje się w centralnej części budynku, aby zasilać wszystkie ujęcia wody w jednym momencie. Minusem jest spadek ciśnienia i temperatury, gdy kilka ujęć wody używanych jest jednocześnie.

Jeśli nie wiesz jaki ogrzewacz wody wybrać skontaktuj się ze mną. Pomogę wybrać Ci odpowiedni podgrzewać i zamontuję go w odpowiednim miejscu, abyś zawsze miał ciepłą wodę w swoim mieszkaniu.
Montaż podgrzewaczy wody oferujemy na terenie miast Kraków, Skała i ich okolic.

Zadzwoń i zamów montaż podgrzewacza wody! Gwarantujemy fachowy i bezpieczny montaż takiego podgrzewacza.