logo Robson Instalacje

Montaż
uzdatniaczy wody

Uzdatniacze wody bardzo często nazywane są także zmiękczaczami wody. Dzięki temu usuniesz z wody problem twardości, a stacja uzdatniania wody poprawi jej jakość, smak i zapach niezależnie czy woda pochodzi z wodociągów czy pobierasz ją ze studni. W zależności od tego jaki rodzaj domu, mieszkania czy gospodarstwa posiadasz produkuje się uzdatniacze wody o zróżnicowanej wydajności, wielkości
i różnych elementach wymiennych.

Największym problemem jaki może Cię spotkać podczas użytkowania wody jest jej twardość. Mimo, iż woda oczyszczana jest w oczyszczalniach nadal zawiera dużo chloru, który dostarczany jest do Twojego domu. Pamiętaj o tym, aby sprawdzić jakość wody i zamontować uzdatniacz wody, który pozwoli Ci pozbyć się nadmiaru żelaza, manganu, azotanu i amoniaku oraz usunie nieprzyjemny zapach.

Montaż uzdatniaczy wody

Montaż uzdatniaczy wody prowadzi do zmiękczenia wody, dzięki czemu woda w kontakcie z armaturą, prysznicem i naczyniami nie zostawia jasnych plam trudnych do usunięcia. Dzięki miękkiej wodzie ochronisz instalację przez zapchaniem kamienie kotłowy, a także zapobiegniesz wysuszaniu włosów i skóry.

Uzdatniacze wody montujemy na głównym przyłączu zimnej wody w domu zapewniając mu odpowiednie ciśnienie i natężenie jej przepływu. Dzięki temu woda przepływa przez zmiękczacz, a Ty i Twoi bliscy macie zawsze stały dostęp do wody miękkiej i zdatnej do picia. Stacje uzdatniania wody wymagają także dosypywania soli tabletkowej co kilka tygodni, która umożliwia automatyczną, okresową regenerację elementu, który odpowiedzialny jest za wymianę jonów w wodzie. Uzdatniacze wody podłączamy także do prądu i kanalizacji co jest wymagane do ich prawidłowego działania. Uzdatniacz wody montujemy przed kotłem, gdyż temperatura wody w miejscu podłączenia nie powinna przekraczać 49ºC oraz w miejscu nienarażonym na zamarznięcie. W obu tych przypadkach nieprawidłowe zamontowanie uzdatniacza wody może powodować trwałe uszkodzenie.

Zajmujemy się montażem uzdatniaczy wody, dzięki czemu poprawia się jakość wody pitnej w Twoim domu. Dzięki miękkiej wodzie nie musisz martwić się o żywotność sprzętów domowych, instalacji hydraulicznej, grzewczej, kotłów, bojlerów, a także sprzętów AGD.
Montaż uzdatniaczy wody oferujemy na terenie miast Kraków, Skała i ich okolic.

Potrzebny Ci uzdatniacz wody? Skontaktuj się w sprawie wyceny montażu!