logo Robson Instalacje

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe zapewnia w Twoim domu równomierne ogrzewanie całego pomieszczenia i zmniejszy koszty związane z użyciem energii. Jeśli chcesz mieć założone ogrzewanie podłogowe zapoznaj się z usługą montażu instalacji wodnej lub elektrycznej, która podgrzeje Twoją podłogę.

Pionowy rozkład temperatury wpływa korzystnie na Twój organizm. Ogrzewa ona powietrze znajdujące się zaraz przy podłodze, dzięki czemu ciepłe powietrze znajduje się bliżej stóp, a chłodniejsze powietrze unosi się w górę w kierunku głowy. Pamiętaj jednak, że to nie podłoga jest ciepła tylko powietrze unoszące się nad nią.

Rodzaje ogrzewania podłogowego

W zależności od tego jakie chcesz mieć założone ogrzewanie podłogowe musisz liczyć się z różnymi kosztami montażu oraz eksploatacji.
W mojej ofercie możesz znaleźć dwa rodzaje ogrzewania:

  • ogrzewanie wodne
  • ogrzewanie elektryczne

Ogrzewanie podłogowe wodne

Ogrzewanie podłogowe wodne jest droższe podczas instalacji, ale tańsze w późniejszej eksploatacji niż ogrzewanie elektryczne. Założenie instalacji wodnej zajmie mi więcej czasu, gdyż wymaga równego rozmieszczenia na posadzce i dokładnego sprawdzenia przed położeniem paneli lub płytek. Jeśli w swoim domu posiadasz kocioł na węgiel, drewno lub gaz ziemny możesz zaoszczędzić nawet 50% więcej niż podczas ogrzewania elektrycznego.

Ogrzewanie podłogowe elektryczne

Ogrzewanie podłogowe elektryczne jest o wiele tańsze w trakcie instalacji niż ogrzewanie wodne, jednak ze względu na koszt stale podwyższającego się prądu koszty eksploatacji także się zwiększają. Jednak położenie instalacji elektrycznej zajmuje mi mniej czasu, gdyż używane kable nie wymagają tak wielkiej precyzji podczas kładzenia jak rury w instalacji wodnej.

Każde ogrzewanie podłogowe musi być także w odpowiedni sposób zabezpieczone. Dzięki doświadczeniu wiem jakie płyty izolacji termicznej, wełna mineralna lub sztywne płyty styropianowe są najlepsze oraz jak założyć je profesjonalnie, aby ciepło powstające podczas ogrzewania podłogowego nie uciekało bokiem. Do swojej pracy używam także specjalnych płyt, na których naklejona jest folia z dokładnie wyznaczonym schematem zakładania instalacji. Dzięki temu ogrzewanie podłogowe zakładane przeze mnie jest wykonane dokładnie i nie powstają zimne, nieogrzewane miejsca.

Ogrzewanie podłogowe pozwoli Ci też na bardziej praktyczne zaaranżowanie pomieszczeń. Nie musisz martwić się tym, gdzie zamontujesz grzejnik. Szafa, telewizor, narożnik lub kanapa będą mogły stać w każdym miejscu w pomieszczeniu. Brak grzejnika wpływa także znacząco na powietrze w pomieszczeniu. Nie zawiera ono kurzu, bakterii i alergenów, które mogą przyczynić się do powstawania astmy lub alergii u Ciebie i członków Twojej rodziny. Dzięki ogrzewaniu podłogowemu będziesz w stanie ustawić najlepszą temperaturę dla siebie i utrzymywać ją przez cały czas.
Koszt ogrzewania także zmniejszy się o 10-15%.

Doświadczenie pomaga mi także w uniknięciu błędów podczas zakładania ogrzewania podłogowego. Nie instaluję jej pod przyborami sanitarnymi takimi jak wanna, miska ustępowa, umywalka, kabina prysznicowa oraz pod meblami kuchennymi i szafami pokojowymi.

Jak dobrać ogrzewanie podłogowe?

Przed wyborem ogrzewania w domu przedstawię Ci aspekty ogrzewania podłogowego:

  • daje ono korzystny rozkład temperatury w pomieszczeniu bez użycia chłodu i przegrzania
  • ogrzewanie elektryczne jest tańsze w położeniu, ale droższe w eksploatacji niż ogrzewanie wodne
  • możesz ustawić dowolną temperaturę powietrza w pomieszczeniu
  • wszystkie źródła mogą zasilać ogrzewanie podłogowe
  • musisz założyć posadzkę łatwo przepuszczalną ciepło
  • łatwiej utrzymasz czystość w domu, gdyż kurz nie będzie zbierał się na grzejnikach

Nasza firma zakłada ogrzewanie podłogowe od wielu lat. Przez ten czas zdobyte doświadczenie i wiedza pozwalają wybrać najlepszy rodzaj ogrzewania podłogowego do Twojego mieszkania. Zapewniamy szeroki wachlarz usług oraz fachowe doradztwo. Każdemu klientowi udzielamy także wskazówek w jaki sposób najlepiej użytkować tego rodzaju ogrzewanie, aby służyło przez wiele lat.
Montaż ogrzewania podłogowego oferujemy na terenie miast Kraków, Skała i ich okolic.

Zadzwoń i zamów wycenę montażu ogrzewania podłogowego!