logo Robson Instalacje

Pompy ciepła

Ogrzewanie domu i wody ma ogromny wpływ na koszty eksploatacji budynku. Niższe temperatury w okresie zimowym wpływają na intensywniejsze zużycie energii cieplnej. Nasza firma oferuje doradztwo w kwestii wyboru pompy, która pobiera energię z ziemi, wody lub powietrza. Jeśli chcesz dbać o środowisko montaż pompy ciepła będzie dla Ciebie dobrym wyborem. Właśnie dzięki pompie ciepła zapewnisz w domu odpowiednią temperaturę powietrza i wody, a także sprawisz, że Twój dom będzie
w pełni ekologiczny.

Praca pompy ciepła działa odwrotnie niż lodówka. Pobiera ona ciepło z powietrza i wprowadza do mieszkań. Może także pobierać energię cieplną z pokładów:

  • ziemi - przez kolektor gruntowy, sondę gruntową lub zasobnik lodu- wysoka efektywność;
  • wody - wysoka efektywność jednak należy uwzględnić jakość wody;
  • powietrza - nieograniczona dostępność oraz najniższe koszty inwestycji;
  • ciepła odpadowego - w zależności od temperatury, ilości i dostępności.

W zależności od rodzaju pompy możemy wyróżnić kilka rodzajów pomp:

pompy ciepła typu
solanka - woda

Wykorzystujemy energię słoneczną skumulowaną w ziemi. najlepsze oferty dla Ciebie i Twojego domu.

pompy ciepła typu
woda - woda

Wykorzystujemy cieki wodne jako źródło energii. Przepływająca przez nie woda jest zmineralizowana co doprowadza do szybkiej korozji oraz uszkodzenia elementów, z którymi się styka.

pompy ciepła typu
powietrze - woda

wykorzystujemy powietrze zewnętrzne jako główne źródło energii. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie występuje zapotrzebowanie na ciepłą wodę, zapewniając tym samym jej ekonomiczne przygotowanie.

Jeśli nie wiesz jaką pompę ciepła wybrać my udzielimy Ci najlepszych informacji i wspólnie wybierzemy najlepszą dla Ciebie opcję. Pompa musi efektywnie działać i ogrzewać cały Twój dom. Doradzimy także, jakie ogrzewanie będzie najlepiej pasowało do Twojego domu, aby przyniosło oszczędności, a także spełniło wszystkie Twoje oczekiwania.

Specjalizujemy się w montażu pomp ciepła w zależności od budynku i rodzaju energii. Udzielimy Ci fachowych porad jaki produkt będzie najlepszy dla Ciebie oraz jak używać go, aby czerpać z niego jak najwięcej korzyści.
Montaż pomp ciepła oferujemy na terenie miast Kraków, Skała i ich okolic.


Zadzwoń w sprawie wyceny montażu pompy ciepła!