logo Robson Instalacje

Rekuperacja

Rekuperacja powietrza nazywana jest także mechaniczną wentylacją z odzyskiem ciepła. Polega ona na odzyskiwaniu energii z zanieczyszczonego powietrza przy pomocy rekuperatora. Dzięki jego użyciu obniżysz koszty zużycia energii nawet o 50%.

Świeże powietrze z zewnątrz budynku ma wysokie stężenie CO2. Rekuperator oczyszcza powietrze i dostarcza je do domu jednocześnie pobierając z niego zanieczyszczenia takie jak roztocza, wilgoć, bakterie, wirusy i przekazuje na zewnątrz budynku. Dzięki temu zimą nie musisz otwierać okien w domu nie tracąc przy tym ciepła, a nadal oddychasz świeżym i czystym powietrzem.

System rekuperacji wymienia taką ilość powietrza jaką aktualnie potrzebujesz. Możesz ją samodzielnie modyfikować w zależności od tego czego potrzebujesz w danym momencie. Jeśli w domu przebywa więcej osób lub powstały nieprzyjemne zapachy możesz zwiększyć intensywność rekuperatora. Jeśli wyjeżdżasz na jakiś czas możesz zmniejszyć pracę rekuperatora do minimum. Dzięki tej funkcji powietrze w domu będzie ciągle świeże i oczyszczone.

Montaż rekuperacji

Montaż rekuperacji zaplanuj już na etapie budowy domu. W domu zamontujemy siatkę przewodów wentylacyjnych, którymi będzie transportowane powietrze. Jeden rodzaj kanałów to kanały nawiewne, które transportują powietrze do pomieszczeń. Drugi rodzaj to kanały wywiewne, które wypuszczają powietrze na zewnątrz budynku.

Instalując rekuperację w Twoim domu poprowadzimy kanały wentylacyjne w taki sposób, aby powietrze między nimi było transportowane w obu kierunkach. Dotrzemy także do każdego zakamarka w pomieszczeniu, aby zapewnić Ci pełen komfort klimatyczny.

Zalety rekuperacji

Przemyśl zamontowanie rekuperacji w swoim domu, gdyż jej użytkowanie wiąże się z wieloma zaletami:

  • oszczędności na ogrzewaniu - rekuperator odzyskuje część ciepła z powietrza wywiewanego
  • filtrowanie powietrza nawiewanego - rekuperator oczyszcza powietrze z bakterii, wirusów i alergenów
  • zawsze świeże powietrze - zużyte powietrze jest wyciągane, a świeże nawiewane
  • brak much i komarów - filtry wyłapują muchy, komary i inne insekty
  • mniej kurzu i roztoczy - filtry zatrzymują cząsteczki kurzu i zanieczyszczeń

Jesteś zdecydowany na założenie rekuperacji? To bardzo dobrze: powierz montaż rekuperacji nam i zyskaj gwarancję solidnie wykonanej instalacji.
Montaż rekuperacji oferujemy na terenie miast Kraków, Skała i ich okolic.

Zadzwoń w sprawie wyceny i montażu rekuperacji!