logo Robson Instalacje

Zamrazanie rur

W sezonie grzewczym bardzo często dochodzi do awarii centralnego ogrzewania, niedrożności rur czy zapowietrzenia się grzejników. Do tej pory spędzaliśmy wiele czasu na usuwaniu tych usterek, gdyż konieczne było spuszczenie wody z całego budynku. Aktualnie wykorzystujemy metodę zamrażania rur, która pozwala na sprawne i o wiele tańsze usunięcie usterek.

W czasie naprawy usterek takich jak wymiana grzejnika, podczas prac remontowych,naprawa uszkodzonej instalacji grzewczej lub całego centralnego ogrzewania nie musimy spuszczać wody z całego układu. Przy użyciu zamrażarek do rur mrozimy wodę, a wymiana grzejnika lub naprawa przebiega bardzo sprawnie. Metodę tą używamy najczęściej w domach wielorodzinnych między innymi w kamienicach lub blokach. Dzięki temu nie pozbawiamy wody sąsiadów, a przeprowadzona naprawa zabiera niewiele czasu. Dodatkowym atutem też jest to, że prace wymiany grzejników czy naprawy ogrzewania wykonujemy przez cały rok. Dajemy też gwarancję, że nie zalejemy Twojego mieszkania ani sąsiadów.

Zamrażanie rur a bezpieczeństwo

Podczas zamrażania rur pamiętamy także o zasadach bezpieczeństwa:

  • zamykamy pompę obiegówą
  • zamrażamy rury miedziane, stalowe, z tworzywa sztucznego i wielowarstwoweą
  • temperatura zamrażania rur, w jakiej pracujemy to 50°C. ą
  • ciśnienie pracy podczas zamrażania rur to 40 barą
  • pamiętaj, aby zapewnić nam miejsce do zamontowania głowic mrożącychą
  • nie stosujemy zamrażania rur w bezpośrednim miejscu ich spawaniaą

Jeśli zamierzasz wymienić grzejniki, udrożnić rury, dokonać napraw centralnego ogrzewania lub wymienić jego części zadzwoń po nas. Dzięki użytej metodzie zamrażania rur unikniemy wysokich kosztów naprawy. Nasi hydraulicy udzielą Ci także wskazówek jak prawidłowo użytkować posiadane wyposażenie, aby móc cieszyć się komfortem przez cały rok.

Przy pomocy zamrażania rur oferujemy:

  • wymianę grzejników żeliwnych na nowe aluminiowe lub stalowe
  • wymianę zaworów na instalacjach wodnych i c.o.
  • modernizację, przeróbki istniejących instalacji wodnych i c.o.

Jeśli psuje Ci się instalacja, robisz remont i chcesz wymienić grzejniki zadzwoń do nas. Nie musisz nikogo odcinać od wody. Dzięki usłudze zamrażania rur zrobimy to profesjonalnie i szybko.
Zamrażanie rur i wymianę grzejników oferujemy na terenie miast Kraków, Skała i ich okolic.

Zamrażanie rur- sposób na bezpieczną wymianę grzejnika. Zadzwoń i zamów usługę!